Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

Renginiai

Būkime švyturiais

78585308 1452786694896778 8154257864022556672 nTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.
Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.
Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine Tolerancijos diena. Mūsų gimnazija taip pat turi tradiciją prisijungti prie šios dienos paminėjimo. Pamokų metu mokiniai aiškinosi, analizavo žodžio Tolerancija reikšmę. Per istorijos, pilietiškumo, etikos pamokas buvo aptarti istoriniai įvykiai, kuriuose gausu nepakantumo kitokiam: gabesniam, turinčiam savo nuomonę ar kitokį požiūrį į gyvenimą ir t.t.
Į Tolerancijos dienos paminėjimą įsijungė ir mūsų darželio vaikai, nes kuo anksčiau suprasime ir žinosime tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.
Mokinių taryba pagamino Tolerancijos Švyturį, mažieji darželio vaikai spalvino piešinius su švyturiais.

Skaityti daugiau: Būkime švyturiais

Svečiuose – garsus aktorius

75486043 2836112326421329 3593770879420465152 oLapkričio 12 d. gimnazijoje svečiavosi garsus aktorius, pantomimos meistras Arkadijus Vinokuras. Jis panoro susitikti ir su mažaisiais, ir su didžiaisiais žiūrovais.
1-6 klasės kartu su Arkadijumi Vinokuru bei, kaip pats aktorius sakė, ir su jo draugu H. K. Andersenu dalyvavo interaktyviame pasirodyme „Mergaitė su degtukais“. Pantomimos meistras ne tik prajuokino vaikus, bet ir palietė jų gilesnes širdžių kerteles priminęs, kokia gyvybiškai būtina atjauta.
7-IIIg klasių mokiniai rinkosi į teatralizuotą pokalbių šou „Pilietinė visuomenė pagal Misterį Arkadą“. Jiems „stebuklingi“ aktoriaus triukai buvo tik priemonė stabtelėti ir atsikvėpti po nelinksmų pamąstymų. Dalindamasis savo patirtimi, aktorius A. Vinokuras iškėlė „nepatogias“ temas: smurtą, patyčias, vienatvę, savižudybę.

Skaityti daugiau: Svečiuose – garsus aktorius

Sudie, mokyklėle, sveika, vasarėle!

DSC 0829Birželio 7 dieną gimnazijos pradinukai, mokytojos ir tėveliai rinkosi į tradicinę padėkos dienos ir IV – okų išleistuvių šventę „Sudie, mokyklėle, sveika, vasarėle!“. Prasidėjus šventei, renginio vedėjos Varna ir Linksmoji Mergaitė pastebėjo, kad susirinko į šventę pirmokai, antrokai ir trečiokai, bet vis dar nebuvo ketvirtokų. Skambant iškilmingai muzikai ir visų plojimams, ketvirtokai atlydėti į salę. Jaunesnieji ketvirtokų draugai atsisveikindami jiems šoko, dainavo, deklamavo, dovanojo stebuklingus rašiklius, gėlių puokštes ir linkėjo sėkmės penktoje klasėje.

Skaityti daugiau: Sudie, mokyklėle, sveika, vasarėle!

„Kalbėk taip, kad kiti išsižiotų“

received 1308077716023809Gegužės 16 d. gimnazijoje sulaukėme svečių iš Klaipėdos valstybinės kolegijos. Dėstytoja, žurnalistė, komunikacijos specialistė  Laura Selenienė gimnazistus sudomino paskaita „Kalbėk taip, kad kiti išsižiotų“, kurioje papasakojo apie svarbiausius pranešimų elementus, socialinių tinklų įtaką, supažindino su balso lavinimo ir streso valdymo metodikomis.
Viešųjų ryšių specialistė Laura Malūkaitė  papasakojo apie daugiausiai studentų Vakarų Lietuvoje pritraukiančią kolegiją, kuri  jaunuolius priima į 25 studijų programas 4 studijų srityse, trijuose fakultetuose: Sveikatos mokslų, Verslo ir Technologijų fakultete.

Skaityti daugiau: „Kalbėk taip, kad kiti išsižiotų“

Pamoka lauke


IMG 20190523 093610

Gegužės 23 d.  vyko pasaulinė akcija „Pamoka lauke“, į kurią įsijungė ir mūsų gimnazija. Tai diena, kai visi mokiniai skatinami mokytis ir leisti laiką lauke, gimnazijos kieme ar gamtoje.
Šią dieną lauke ir kitose erdvėse  mokėmės pasakoti miestelio istoriją anglų kalba, pasitelkę orientacinių užsiėmimų žinias ieškojome atsakymų į mokytojų užduotus klausimus, skaitėme ir aptarinėjome kūrinius, susipažinome su vandens augalais, piešėme piešinius, matavome upės greitį, kalno aukštį, skaičiavome žaidimų aikštelės plotą žingsniais, analizavome transporto skaičių, diskutavome dvasiniais klausimais.

Skaityti daugiau: Pamoka lauke

Gimnazijos globėjo Motiejaus Valančiaus diena

53336777 1204043906410762 6076131929193709568 o2014 m. gruodžio 30 d. Žemaičių Kalvarijos gimnazijai suteiktas Motiejaus Valančiaus vardas. Garbingas vardas ne tik privilegija, bet ir pareiga saugoti ir puoselėti vyskupo atminimą. Siekdami išlaikyti gyvą atmintį, kovo 7 d. paskyrėme M. Valančiaus garbei.
Su skambučiu į pirmą pamoką visi mokiniai rinkosi į gimnazijos fojė. Šventė buvo pradėta gimnazijos himnu. Direktorius Zenonas Garbenčius tardamas žodį priminė gimnazijos vardo istoriją. Vėliau pasirodė mažieji „Valančiukai“. Jų vadovė tikybos mokytoja Gintautė Kazlauskienė plačiau papasakojo apie vyskupą. IIg klasės merginos Ema Paulauskaitė, Valdonė Preibytė ir Vika Žvirzdinaitė pristatė M. Valančiaus literatūrinę veiklą, parodė 2017 m. kartu su Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktore Rima Jokubauskiene sukurtą dokumentinį filmą „Inscenizacija pagal Motiejaus Valančiaus „Palangos Juzę“. Mokytojas Bronius Kleinauskas pristatė išvykos Simono Daukanto – Motiejaus Valančiaus bendražygio – keliu akimirkas. Skambėjo muzikiniai kūriniai: Šarūnė Perminaitė (8 kl.) atliko JAZZU dainą „Rudens naktis sustojo“, visus išjudino 8 klasės energingas pasirodymas. Į šventę įsijungė ir mažoji Ligita Vinciūnaitė (3 m.). Muzikinius numerius paruošti padėjo muzikos mokytoja Jurgita Antanaitienė.

Skaityti daugiau: Gimnazijos globėjo Motiejaus Valančiaus diena

Žemaičių Kalvarijoje atidarytas naujas vaikų darželis

IMGP9168Kovo 1 d. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos pirmo aukšto patalpose buvo atidarytas vaikų darželis. Vaikai – tai gražiausios pasaulio gėlės. Galbūt dėl to naujojo darželio patalpų atidarymui simboliškai pasirinkta pirmoji kalendorinio pavasario diena. Naująsias patalpas nekantravo pamatyti ir darželinukai, ir jų tėveliai, ir šventės svečiai.
 Į šventę pirmieji atskubėjo būsimieji patalpų gyventojai – vaikai ir jų auklėtojos, tėveliai. Mažieji maloniai nustebino susirinkusiuosius savo menine programa. Iš jų mažų širdelių liejosi žodžiai: „Gimtinė – mieliausia, gimtinė – brangiausia“, „Aš gimtinę myliu“. Vaikai – tėvynės ateitis, todėl investuoti į ankstyvąjį vaikų ugdymą ypač prasminga.

Skaityti daugiau: Žemaičių Kalvarijoje atidarytas naujas vaikų darželis

Lapkričio 16-oji – tarptautinė tolerancijos diena „IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ“

IMG 20181119 131227Lapkričio 16 d. mokykloje paminėta Tolerancijos diena.  Šiais metais tolerancijos simboliu tapo Raktas. Raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių širdis, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį, ne tik išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstantį kitą religiją, žmogų.
5-Ig klasių mokiniai visą savaitę aktyviai gamino iš įvairių medžiagų raktus: piešė, karpė iš popieriaus, margino guašu, flomasteriais bei spalvotais pieštukais. Iš mokinių sukurtų raktų vadovaujant technologijų mokytojai R. Garjonienei 5 klasės mokiniai  padarė parodą mokyklos foje.

Skaityti daugiau: Lapkričio 16-oji – tarptautinė tolerancijos diena „IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ“

Turistinė diena

 IGP4838Įpusėjus pirmajam vasaros mėnesiui ne tik nutilo skambutis ir ištuštėjo klasės, bet ir nustojo plevėsuoti trispalvė - iškilmingai nuleidus vėliavą oficialiai paskelbta: pasibaigė dar vieneri mokslo metai. Įveikę ugdymo programas, birželio 15 d. gimnazijos mokiniai ir mokytojai praleido gamtoje.
Turistinis žygis prasidėjo kelione į Gardų ozą Šarnelėje. Pėstute įveikę keletos kilometrų atstumą žygio dalyviai jau galėjo žvalgytis po unikalų ledynų suformuotą kraštovaizdį. Įsikūrę ir po kelionės atsikvėpę mokiniai pradėjo ruoštis sportinėms rungtims. O jų buvo daug ir įvairių: orientavimosi varžybos, kliūčių ruožas, šuoliukai su šokdyne, 8-16 kg svorio kilnojimas, akmens metimas į tolį, virvės traukimas. Nepanorusieji varžytis galėjo čia pat tyvuliuojančiame ežerėlyje pažvejoti ar užkopti į ozo kalvą ir pasigrožėti vasariška panorama. Pasistiprinę vietoje ant laužo virta koše ir pasidžiaugę turiningai ir nuotaikingai praleista diena mokiniai išėjo pasitikti atostogų.

Skaityti daugiau: Turistinė diena

Padėkos diena

IMGP5968Baigiantis ugdymo procesui, norėta pasidžiaugti 2017 - 2018 m. m. gimnazijos pasiekimais, todėl birželio 13 d. buvo surengta kasmetinė Padėkos diena.
Gimnazijos direktorius Zenonas Garbenčius tardamas įžanginį žodį pabrėžė atkaklaus darbo svarbą siekiant užsibrėžtų tikslų. Direktorius neslėpė džiaugsmo galėdamas apdovanoti labai gerai besimokančius mokinius: Renatą Daukšaitę (IVg), Ringaudą Jonušą (IIIg), Akvilę Šideikaitę (IIIg), Emą Paulauskaitę (Ig), Viką Žvirzdinaitę (Ig), Modestą Batavičių (Ig), Mildą Derkintaitę (8 kl.), Aistę Stanelytę (7 kl.), Lauryną Raustį (7 kl.), Stasį Veitą (6 kl.), Moniką Preibytę (5 kl.), Viltę Paulauskaitę (5 kl.), Mildą Simonavičiūtę (5 kl.). Pažangiausiems mokiniams buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos. Plungės rajono savivaldybės padėkos raštais buvo apdovanoti ir visi rajoninių olimpiadų nugalėtojai ir prizininkai. Šventės metu pasidžiaugta laimėjimais tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“; pagerbti Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninių krepšinio varžybų bei rajoninių kvadrato varžybų nugalėtojai ir prizininkai; padėkota mokiniams, užėmusiems prizines vietas orientavimosi sporto varžybose; apdovanoti ir gražiai piešiantys bei įvairiuose piešinių konkursuose dalyvavę ir juos laimėję mokiniai.

Skaityti daugiau: Padėkos diena