Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

Būkime švyturiais

78585308 1452786694896778 8154257864022556672 nTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.
Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.
Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine Tolerancijos diena. Mūsų gimnazija taip pat turi tradiciją prisijungti prie šios dienos paminėjimo. Pamokų metu mokiniai aiškinosi, analizavo žodžio Tolerancija reikšmę. Per istorijos, pilietiškumo, etikos pamokas buvo aptarti istoriniai įvykiai, kuriuose gausu nepakantumo kitokiam: gabesniam, turinčiam savo nuomonę ar kitokį požiūrį į gyvenimą ir t.t.
Į Tolerancijos dienos paminėjimą įsijungė ir mūsų darželio vaikai, nes kuo anksčiau suprasime ir žinosime tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.
Mokinių taryba pagamino Tolerancijos Švyturį, mažieji darželio vaikai spalvino piešinius su švyturiais.

Lapkričio 15 d. gimnazijoje paskaitą skaitė Reda Aurylaitė.  Labai šilta, maloni, gėrį skleidžianti jauna moteris kalba apie save socialiniame tinklapyje :„Aš – Reda Aurylaitė, gyvenu Plungės mieste. Vos gimus man diagnozavo įgimtą ligą – achondroplaziją. Tai kaulų augimo sutrikimas, sukeliantis neproporcingą kūno augimą. Taip, esu mažo ūgio, kuris tesiekia 124 cm. Nustebsite, jei manęs paklausite – ar man tai trukdo gyventi? Atsakymas vienas – tikrai ne! Jei klausite, ar man tai trukdo kopti karjeros laiptais, aš jums vėl pakartosiu tą patį atsakymą! Kodėl apie tai kalbu? Mano nuomone, reikia apie tai kalbėti, nes šiuolaikiniame ir suvaržytame mūsų pasaulyje atrodo, jog būdamas kitoks tu negali nieko pasiekti. Bet tai melas! Aš noriu, kad kuo daugiau žmonių išsilaisvintų iš savo pačių susidarytų stereotipinių pančių! Todėl, jei galvoji, kad esi KITOKS ir negali GYVENTI taip, kaip nori – tu labai klysti! TU GALI VISKĄ! Ir visai nesvarbu, kiek tau metų ar kaip tu atrodai!“
Susitikimo su mokiniais metu Reda pasidalijo savo prisiminimais apie vaikystę, papasakojo apie išsipildžiusias svajones, atsakė į klausimus. Pasak Redos, jeigu atkakliai sieksi savo tikslo, tai tikrai pasieksi. Svarbu būti tolerantiškiems ir suprasti, kad kiekvienas esame unikalus ir nepakartojamas.

Socialinė pedagogė Gitana Jurčienė