Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:25 - 12:10
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

Pradinių klasių renginiai

Žiemą tykantys pavojai

2 kl.2018.01 mėVisą sausio mėnesį Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga vykdė peršalimo ligų ir gripo profilaktiką bei mokė saugiai elgtis žiemą. Ji paaiškino, kad  dėl permainingų orų susidaro pavojingos sąlygos tiek keliuose, tiek šaligatviuose bei pėsčiųjų takuose. Dauguma traumų (paslydimai, nugriuvimai) patiriamos dėl susidariusios slidžios dangos. Labai daug traumų nutinka sportuojant ar aktyviai pramogaujant lauke. Pasitaiko sumušimų, kai pažeidžiami minkštieji audiniai, ir rimtesnių traumų – čiurnos patempimų, kaulų lūžių, išnirimų, galvos sumušimų, riešo ir alkūnės sužalojimų. Su moksleiviais aptarta, kaip saugiai elgtis žiemą, kokia pirma pagalba įlūžus ant ledo ir kaip padėti sau pačiam.

Skaityti daugiau: Žiemą tykantys pavojai

Dukart pirmi

IMG 9760Mūsų gimnazijos ketvirtokai - tikri kvadrato  lyderiai.
Lapkričio 21 d. jie dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose. Komandą sudarė:  Austėja Kazlauskaitė, Živilė Kerpauskaitė, Fausta Šiaulytė, Sonata Raibužytė, Karina Tranauskytė, Ugnius Pabrėža,  Kostas Puškorius, Mantas Čiteikis, Nojus Venckus ir Otonas Stongvilas.  Komandai išbandyti jėgas teko su Šateikių pagrindinės mokyklos ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos komandomis.  Mūsų gimnazijos ketvirtokai nenusileido nė vienai komandai, todėl į gimnaziją parvežė čempionų taurę. Pirmosios vietos laimėtojams yra suteikiama teisė dalyvauti zoninėse kvadrato varžybose.

Skaityti daugiau: Dukart pirmi

PAMINĖTA ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

IMGP1984Baigėsi dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.
Lapkričio 17 d. vyko renginys „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Renginys prasidėjo  tradiciškai - garsiniais skaitymais: dideli ir maži knygos mylėtojai susėdo klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, naujos literatūros iš Šiaurės šalių pristatymas, įvairios parodos, renginiai. Šių metų tema – Šiaurės salos. Vaikai klausėsi suomių rašytojo M. Kuno knygos „Lobių sala“ ištraukų.
Išklausę ištrauką, mažieji bibliotekos lankytojai gavo dvi užduotis. Pirmiausia jie turėjo surasti lobį, kuriame slėpėsi gardumynai.  Buvo labai didelis noras ir smalsumas jį kuo greičiau rasti.  Lobį rado 4-okai.
Antroji užduotis – kiekvienai klasei padaryti po vieną bendrą lobį, kuriame mažieji skaitytojai galėtų sukaupti savo vertybes, kurios būtų labai saugomos.

Skaityti daugiau: PAMINĖTA ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

TOLERANCIJOS DIENA

IMGP1927UNESCO 1995 metais lapkričio 16- ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šiais metais Tolerancijos simbolis rankos, kuriomis pasaulyje yra padaroma daug gerų ir blogų dalykų.
Mūsų gimnazijoje 1-4 klasių mokiniai per tikybos pamokas diskutavo, ką reiškia Tolerancijos diena, žiūrėjo ir aptarė filmą, piešė, ant vyresnių mokinių iškirptų popierinių rankų rašė savo ir draugų vardus. Vaikai sutartinai kalbėjo, kad jų rankos stengsis padaryti kuo daugiau gerų darbų.

Skaityti daugiau: TOLERANCIJOS DIENA

Pirmokėlių krikštynos

IMGP1735Spalio 27-osios labai laukė visi gimnazijos pradinukai, ypač pirmokėliai. Tą dieną vyko pirmokėlių krikštynos.
Rudeniškai išpuoštoje salėje 2-4 klasių mokiniai laukė mažųjų savo draugų. Skambant muzikai renginio vedėjai įvedė pirmokėlius, kuriuos pasitiko įvairios estafetės, žaidimai, draugų sveikinimai ir jų pačių pagamintos dovanos.
Antrokėliai į šventę atskubėjo nešini saldainių puokštelėmis. Jie iš visos širdies dovanojo trankų šokį ir skambią dainelę. Trečiokų pintinėlė buvo pilna „vitaminų“ pirmokėlių sėkmei, drausmei, gerai nuotaikai stiprinti. O nuskambėjus dainelei apie rudenėlį, liejosi jiems linkėjimai: „Skubėkite užaugti, pamatyti, išgirsti, paliesti...". Vyresnieji mokiniai - ketvirtokai - porino, kad visus darbelius reikia padaryti tuoj, o ne rytoj, suvaidindami pasakėčią „Tuoj ar rytoj“.

Skaityti daugiau: Pirmokėlių krikštynos