Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Šios dienos vardadieniai:

Nuorodos

Skaitliukai

Skautiška šimtmečio vasarą

DSC 0655Šią vasarą mokyklos skautams buvo organizuojama daug stovyklų. Stovyklavimo sezonas prasidėjo gegužės mėnesį tradicinėje Žemaitijos skautų organizacijos savaitgalio stovykloje „Pabusk“. Į ją pirmą kartą išvažiavo trečiokai Auksė, Gintas, Ugnė, Kamilė, Evelina ir penktokės Milda su Vilte, kurioms stovyklavimas jau nebe naujiena. Naujokams tai buvo pirmasis susitikimas su bendraminčiais iš Sedos, Šiaulių, Kuršėnų, Ventos, dalyvavimas bendrose rikiuotėse, maisto gaminimas ant laužo.

Skaityti daugiau: Skautiška šimtmečio vasarą

Pažintis su biblioteka iš arčiau

DSC 0632Balandžio 23–27 dienomis Lietuvoje minima nacionalinė bibliotekų savaitė. Ta proga mokyklos skautai nusprendė vienos sueigos laiką praleisti miestelio V. Mačernio bibliotekoje. Bibliotekininkė Violeta Garbenčienė papasakojo, kuo dar, be knygų išdavimo ir interneto paslaugų, biblioteka užsiima, kokie čia vyksta renginiai.
Skautai sužinojo nemažai įdomių dalykų apie knygas: kaip jos išdėliojamos lentynose pagal abėcėlę ir tematiką, kokios leidyklos leidžia knygas ir ką reiškia tam tikri įrašai knygų puslapiuose, kuriuos skaitytojai paprastai praverčia. Bibliotekininkė parodė pačią storiausią ir pačia mažiausią bibliotekoje saugomas knygas.

Skaityti daugiau: Pažintis su biblioteka iš arčiau

Skautiškas pavasaris

DSC 0341Gegužės 12-14 d., savaitgalį, mokyklos skautai pradėjo stovyklavimo sezoną tradicinėje Žemaitijos skautų organizacijos pavasario stovykloje PABUSK. Laikas prabėgo nepastebimai. Vyresnieji skautai mokėsi žvalgybos ir maskavimosi meno, jaunesnieji gamino aitvarus, ėjo į žygį, kurio metu pakeliui slėpė bananus ir braižė žemėlapį, pagal kurį kita komanda turėjo vaisius surasti. O vakare prie laužo dainavo, juokavo.
„Smagi“ buvo naktis palapinėje, nes – priešingai nei karštą dieną – šaltukas lindo į miegmaišius, grabinėjo už nosyčių. Bet skautai yra skautai: maži nepatogumai jų negąsdina.

Skaityti daugiau: Skautiškas pavasaris

Skautai ypatingai pažymėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

DSC 0124Mokyklos skautams ši Kovo 11-osios šventė buvo ypatinga. Paprastai valstybinių švenčių proga organizuojami įvairūs žygiai. Tad šventinį rytmetį kalvarijiškiai išsiruošė į tradicinį netolimą „pasivaikščiojimą“. Kaip paprastai, miške susikūrė laužą, pasišnekėjo apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę, papusryčiavo. Tik staiga netikėtai miške pasirodė Žemaitijos skautų organizacijos vyresnieji ir pakvietė jaunuosius skautukus prie kito laužo. Ten plevėsavo Lietuvos trispalvė, o ant ŽSO tarybos pirmininkės sesės Agnės rankos kabėjo 4 rudos kaklaskarės.
Kaip vėliau įspūdžiais pasidalijo skautukai, jie iškart suprato, kad vyks įžodžio davimo ceremonija. Kai kam iš susijaudinimo širdis nugarmėjo į kulnus. Įžodį davė tie, kurie jau yra pabuvoję skautiškoje stovykloje, aktyviai dalyvavo mokyklos skautų veikloje ir praėjo savo amžiaus grupei skirtą skautų ugdymo programą. Tad jaunesniojo skauto kaklaskarėmis pasipuošė mūsų ketvirtokai: Viltė Paulauskaitė, Milda Simonavičiūtė, Arnas Pagojus ir Robertas Taujenis.

Skaityti daugiau: Skautai ypatingai pažymėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Vėl į Žemaičių Kalvariją atkeliavo Betliejaus taikos ugnelė

IMGP6992Gruodžio 15 d. mokyklos skautai, kaip kasmet, vyko į Telšių geležinkelio stotį, kur traukiniu Vilnius – Klaipėda buvo vežama Betliejaus taikos ugnis. Tradiciškai Lietuvos skautai ją perima Lenkijos pasienyje, po to ugnis vežama traukiniais, autobusais ir iš rankų į rankas platinama miestuose ir miesteliuose.
Ši tradicija – prieš Kalėdas dalintis su artimų taikos, gerumo ir šilumos simboliu Lietuvoje gyvuoja jau 30 metų. Žemaičių Kalvarijoje skautai Betliejaus ugnelę dalina penktus metus – tiek, kiek gyvuoja čia įsikūręs Žemaitijos skautų organizacijos vienetas. Ir pirmiausia ugnelė įžiebiama mokykloje – nuo skautų parvežtos degančios žvakelės uždegama ketvirtoji adventinio vainiko žvakė.

Skaityti daugiau: Vėl į Žemaičių Kalvariją atkeliavo Betliejaus taikos ugnelė

Jaunesniųjų skautų iškyla: žvakės, gimtadienis, Helovinas

DSC 1064Spalio 31 d. mokyklos jaunesnieji skautai ketvirtokai, kaip ir visos Lietuvos skautai, dalyvavo Žvakučių uždegimo akcijoje. Jie aplankė Žemaičių Kalvarijos senąsias kapines, kur pirmiausia sutvarkė savo klasei priskirtas tvarkyti kapavietes, o paskui uždegė žvakutes ant kitų jau seniai niekieno nebelankomų kapų.
Pagerbę mirusiųjų atminimą, skautukai patraukė į mišką, kur prie laužo surengė saldumynų puotą: ne tik liepsnoje kepė zefyrus, bet ir išmoko pasigaminti dar vieną patiekalą – folijoje užkeptą bananą su šokoladu. „Balius“ buvo skirtas paminėti pirmojo Lietuvos skautų vieneto įkūrimo gimtadienį (1918 metų lapkričio 1 d.).

Skaityti daugiau: Jaunesniųjų skautų iškyla: žvakės, gimtadienis, Helovinas

Skautai atidarė stovyklavimo sezoną

DSC 0286Gegužės 7-8 d. mokyklos skautai dalyvavo Žemaitijos skautų organizacijos pavasarinėje stovykloje PABUSK. Į ją vyko ne tik grupė senbuvių, bet ir mūsų naujokai, kurie pirmą kartą dalyvavo bendroje rikiuotėje, matė jaunesniųjų skautų įžodžio davimo ir kaklaskarių užrišimo ceremoniją ir, žinoma, patys savarankiškai gaminosi pietus ir vakarienę ant laužo. Smagių akimirkų stovyklautojai patyrė dalyvaudami įvairiose skautiškose rungtyse, patyrė komandinio darbo džiaugsmą, išmoko vaikščioti su kojūkais.

Skaityti daugiau: Skautai atidarė stovyklavimo sezoną

Naujokų žygis, skirtas Kovo 11-ajai

DSC 0306Jei kas dar nežino, mokykloje renkasi nauja skautų komanda, t.y. į mūsų būrį ateina naujokai. Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 11-tąją naujokai, lydimi savo vadovių mokytojų Ilonos ir Darjos bei poros jau nebe naujokų skautų Gedimino ir Viktoro, surengė netolimą žygį su pasibuvimu miške prie laužo.
Jaunieji skautai iš anksto nežinojo maršruto, todėl turėjo pagal keliose vietose išdėliotas užuominas susirasti paslėptą žemėlapį. Komanda buvo labai sumani, tad šią užduotį įvykdė dešimtukui.

Skaityti daugiau: Naujokų žygis, skirtas Kovo 11-ajai

Betliejaus Taikos ugnis – vėl mūsų kraštuose

DSC 0183Jau ketvirtus metus Žemaičių Kalvarijos skautai parveža į miestelį Betliejaus taikos ugnelę. Šiais metais jos pasitikti į Telšių geležinkelio stotį važiavo Jonas Brasas ir Laima Kaveckytė. Gruodžio 20 d. skautai ugnelę atnešė į baziliką, dalyvavo Šv. Mišiose. Po pamaldų tikintieji, prisidegę savo žvakes, šios ugnelės parsinešė namo.
Kaip kasmet, skautai su Betliejaus ugnele aplankė parapijos globos namus, kurių gyventojams taip pat paliko uždegtą žvakutę. Vestibiulyje susirinkusiems senukams pagiedojo keletą giesmių. Kitą dieną nuo Betliejaus Taikos ugnies gimnazijoje buvo uždegta ketvirtoji Advento vainiko žvakė. O trečiadienį pirmokai su savo mokytoja Alma Mikalauskiene surengė prieškalėdinę popietę tėveliams, kur ir vėl degė Betliejaus liepsnelė. Nuo jos uždegtas žvakutes tėveliai parsinešė į savo namus. Tad šiais metais vilties, taikos ir ramybės ugnelė, perduodama iš vienų rankų į kitas, pasklido kaip niekada plačiai po Žemaičių Kalvarijos bendruomenės šeimas.

Skaityti daugiau: Betliejaus Taikos ugnis – vėl mūsų kraštuose

Rudeniniai skautų pabraidymai

IMGP9141Spalio 10 d. grupė kalvarijiškių skautų dalyvavo tradiciniame Žemaitijos skautų organizacijos rudens žygyje BRISK aplink Plinkšių ežerą. Šią vasarą patyrusio skauto kaklaskarę gavęs Jonas Brasas organizacijos vadovybės buvo paskirtas vienu žygio vadovų. Žemaičių Kalvarijos Vydūno draugovę į žygį vedė taip pat patyrusi skautė Laima Kaveckytė.
Smagu, kad jau antrus metus į šį ekstremalų „pasivaikščiojimą“ įsijungia mokyklos mokytojai. Pernai su skautais po pelkes braidė Laura Rojutė-Maselskienė, šiais metais pavasarį skautauti pradėjusiai mokytojai Darjai Gandzevič kompaniją palaikė Jurgis Mankauskas. Aišku, su fotoaparatu.

Skaityti daugiau: Rudeniniai skautų pabraidymai