Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

Etika

Filmas, suvirpinęs širdis

Kadras iš filmoPenktokai per etikos pamoką žiūrėjo nuostabų filmą „Hachiko: šuns istorija“. Pasakojimas paremtas tikrais įvykiais, todėl nepalieka žiūrovų abejingais. Vaikus sukrėtė nepaprastai graži ir graudi šuns ir jo šeimininko draugystės istorija, kai kas iš mergaičių filmo pabaigoje negalėjo sulaikyti ašarų. Po to penktokai rašė savo atsiliepimus, komentarus. Štai keli:
Aušra Vitaitė: „Hačiko – nuostabus šuo. Jis toks ištikimas, gražus. Jis nedaro to, kas jam nepatinka, tačiau dėl šeimininko galėjo viską. Jis nujautė nelaimę. Ak, jei aš turėčiau tokį šunį...“
Ieva Nekytė: „ Man patiko šis filmas apie ištikimą šunį. Jis troško padėti šeimininkui, ir šeimininkas jį už tai mylėjo. Aš labai norėčiau turėti tokį išmintingą, didelį šunį, tokį draugą, kuris visur mane lydėtų, suprastų, kada man liūdna ir kada linksma, mokėtų džiaugtis kartu“.
Gabija Preimontaitė: „Labai patiko filmas. Hačiko toks supratingas, toks išskirtinis ir labai mielas. Ši istorija priverčia susimąstyti, kokia didelė gali būti šuns meilė žmogui. O ar mes, žmonės, mokame taip mylėti savo augintinius, kaip jie myli mus, ar su jais žaisdami džiaugiamės kiekviena minute? Ši istorija labai pamokanti“.

Apie draugiškumą, mandagumą

Kovo 19-23 dienomis mokykloje vyko savaitės be patyčių renginiai.  Penktokai apie tai dar kalbėjo ir per etikos pamokas. Tiksliau – akcentavo ne patyčių atvejus, o tai, kaip galima gražiai draugauti, kaip rodyti pagarbą kitam, ką reiškia būti draugiškam ir mandagiam.  Savo grupėje rinko draugiškiausią, nuoširdžiausią, jautriausią, supratingiausią, ištikimiausią draugą. Kas norėjo, galėjo užsiimti menu – piešė Mandagumo medalį. Tarp geriausių piešinių – Ievos Nekytės ir Gabijos Preimontaitės darbai.

Ievos piešinys Gabijos piešinys

Svečiuose – skautai iš Sedos

Kovo 20 d. į 8b klasės etikos pamoką atvyko svečiai iš Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos Žemaičių skautų organizacijos Medeinos draugovės – Eglė, Emilija ir Ignas.
Sediškiai parodė nuotraukas iš savo draugovės gyvenimo, papasakojo apie skautų organizacijos simboliką, uniformos skiriamuosius ženklus, paaiškino, kodėl skautai sveikinasi kaire ranka. Paskui pamokė linksmų žaidimų, kurie padeda greičiau susipažinti ir susidraugauti.
Aštuntokai susižavėjo skautų veikla, todėl yra pasiryžę toliau rodyti iniciatyvą, kad ir mūsų mokykloje susikurtų skautų draugovė.

Mokomės iš klaidų

Šiais mokslo metais 11 penktokų pradėjo lankyti etikos pamokas. Labai šaunūs vaikai, kurie aktyviai įsijungia į kiekvienos pamokos darbą.
Lapkričio mėnesį labai rimtai kalbėjomės apie tai, ką reiškia suklysti, ką daryti suklydus ir kaip žmonės mokosi iš savo bei svetimų klaidų. Po to žaidėme žurnalistus: vaikai vienas iš kito ėmė interviu apie gyvenime padarytas klaidas. Išrinkome geriausius klausimus, į kuriuos, kaip manome, galėtų pamėginti atsakyti kiekvienas.

  • Ar visada supranti, kad pasielgei neteisingai? (Neringa)
  • Ar dažnai gailiesi dėl savo klaidų? (Rūta)
  • Ar stengiesi ištaisyti savo klaidas? (Ieva)
  • Ar esi padaręs klaidų, kurių pasekmės liko ir gal liks visam gyvenimui? (Adomas)