Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

„Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“

80384015 2926825277539755 549852673990459392 n2019 m. rugpjūčio pabaigoje gavome kvietimą prisijungti prie programos „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“. Šią programą jau ketverius metus vykdo Europos Parlamento biuras. Programos tikslas – ugdyti jaunuosius europiečius, pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais.
Mūsų mokykla nusprendė užsiregistruoti ir įsitraukti į šios programos veiklą. Subūrėm mokytojų komandą – anglų kalbos mokytoja R. Komskienė, istorijos mokytoja R. Pakalniškienė ir geografijos mokytojas B. Kleinauskas, informavom apie programą ir paraginom per mokslo metus įsitraukti į veiklą kitų dalykų mokytojus. Mūsų gimnazijos Mokinių taryba nusprendė, kad šioje programoje, kaip jaunieji ambasadoriai, dalyvaus II g ir III g klasių mokiniai, o aktyviausi jų, tikimės, mokslo metų pabaigoje pasieks pagrindinį tikslą - nuvyks į Euroscola renginius Strasbūre ar mokomuosius seminarus Briuselyje.

Programoje numatyta, kad mokykloje bus vedamos pamokos apie Europos Sąjungos istoriją, Europos Parlamento bei kitų institucijų veiklą, žmogaus teises ir europietiškas vertybes. Šią programos dalį mes sėkmingai vykdome, nes jau pravedėme pamokas apie Europos demokratijos ir parlamentarizmo ištakas I g ir II g klasių mokiniams. Savo žinias mokiniai patikrino protų mūšyje „Europa“. Etikos pamokose su III g klasės mokiniais žiūrėjome filmą „Šindlerio sąrašas“, nagrinėjome Sokrato filosofiją ir ieškojom bei pasitvirtinom europietiškas vertybes – laisvę, lygybę, tiesą ir sąžinę.
Na, o prieš Kalėdas šventinėse istorijos, geografijos ir anglų kalbos pamokose mokiniai komandose ieškos kelio, kaip iš įvairių Europos šalių reikėtų nuvykti į Kalėdų Senelio rezidenciją. Kelionės metu jiems reikės nustatyti, ar valstybė, per kurią važiuos, priklauso Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, kokią valiutą reikės naudoti ir koks Kalėdų Senelio vardas skirtingose šalyse. Organizuotis kelionę ir sėkmingai pasiekti Kalėdų Senelio rezidenciją Laplandijoje žemesnių klasių mokiniams padės jaunieji ambasadoriai - II g ir III g klasių mokiniai.