Projektas „Pasimatuok tėvelių, senelių profesiją“

2 klasės mokiniai prisidėdami prie visuotinės inciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ pradėjo projektą „Pasimatuok tėvelių, senelių profesiją“. Pagrindinis tikslas –  pasitelkus mokinių tėvelius, senelius, suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti jų karjeros kompetencijas, supažindinti su artimųjų profesijomis ir fizinėmis  jų darbo vietomis.

Gegužės 27 dieną antrokai „pasimatavo“ siuvėjos profesiją. Juos aplankė Miglės Ketvirtytės mama Dovilė. Viešnia papasakojo, kaip jai sekėsi siekti savo svajonės. Parodė pirmuosius siuvinius, kuriuos pasiuvo besimokydama profesinėje mokykloje. Supažindino mokinius su siuvimo įrankiais. Ji akcentavo, kad siuvėjo profesijai reikalingi svarbiausi bendrieji gebėjimai ir asmeninės savybės: kruopštumas, kantrybė, atidumas, kūrybingumas. Mokiniams buvo suteikta galimybė patiems trumpam pabūti siuvėjo „kailyje“. Jie turėjo pasigaminti pakabuką, panaudojant siuvimo reikmenis. Mokėsi įverti į adatą siūlą ir prisiūti dekoraciją.

Gegužės 28 d. svečiavosi Kristupo Rojaus mama Jovita, kuri kvietė antrokus „pasimatuoti“ Robotikos Akademijos mokytojos profesiją. Ji papasakojo mokiniams apie darbo metodiką, įrangos valdymą, mokinių patiriamus džiaugsmus užsiėmimų metu. Kartu su mokiniais išsiaiškino, kokie įgūdžiai lavinami per robotikos užsiėmimus. Linksmiausia susitikimo dalis, kai mokiniams buvo išdalintos priemonės ir suteikta galimybė pasigaminti robotą ir jį užprogramuoti.

Dėkojame mamytėms Dovilei ir Jovitai už nuoširdų bendradarbiavimą. Geriausia mokytis iš mus įkvepiančių – dažniausiai jais yra artimieji. Jumis žavimės, jus sekame ir norime būti tokie pat kaip jūs…

Mokytoja Daina