Konferencija ,,Žydų bendruomenės reikšmė miestelių raidai ir gyvybingumui“ Kuliuose.

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Šiemet minime 80-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metinės. Prisimindami tūkstančius nužudytųjų bei pagerbdami jų amžiną atminimą, IIIg mokiniai kartu su istorijos mokytoja Monika Simaitiene ir karjeros specialiste Alina Grikpėdiene dalyvavo informacinėje konferencijoje ,,Žydų bendruomenės reikšmė miestelių raidai ir gyvybingumui“ Kuliuose. Konferencijoje mokiniai klausėsi pranešimų apie „Vilniaus geto likvidavimą: žmones ir jų likimus“(pranešimą skaitė Ingrida Vilkienė, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdomojo direktoriaus pavaduotoja), apie „Pasaulio plungiškius maižiešius“ (kalbėjo Eugenijus Bunka, Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo direktorius), apie „Plungės miesto žydų bendruomenę“ (pranešimą skaitė Gintaras Ramonas, Plungės r. savivaldybės vyr. specialistas, paveldosaugininkas), apie „Kuliškių santykius su žydų bendruomene“ (pasakojo Zuzana Jankevičienė, ilgametė Kulių vidurinės mokyklos direktorė, istorikė) ir apie „Kulių gimnazijos projektą „Kuliuose gyvenusių žydų atminimo įamžinimas“ kaip jungtis tarp praeities ir ateities“ (pristatė Kazimieras Garasimavičius, Kulių gimnazijos istorijos mokytojas metodininkas).

Po pranešimų visi susirinkusieji atidengė atminimo paminklą Kulių žydų sinagogai ir rabinui Joseliui Šloimei Kaganemanui Aušros gatvėje. Taip pat vyko Jakovo Bunkos darbų parodos atidarymas Kulių muziejuje ir dokumentinio filmo „Dėdė Chackelis“ peržiūra.

Tai buvo informatyvi konferencija, kurioje mokiniai prisiminė per istorijos pamokas girdėtus faktus apie Žydų gyvenimą, bei sužinojo naujų, dar negirdėtų, autentiškų faktų.